De detailhandel heeft in maart 8,8 procent meer omgezet dan in maart 2021, meldt het CBS. De groei zat vooral in de non-foodsector die toenam met 27 procent. Ook winkels in consumentenelektronica en witgoed hebben in die maand flink meer omgezet.
De omzet van de foodsector kromp met 0,9 procent. Het totale verkoopvolume in de detailhandel eindigde in maart 3,7 procent hoger.
De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in maart. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 9,8 procent hoger dan in maart 2021.
Non-food
De groei bij de non-foodwinkels komt vooral doordat de omzet in maart 2021 op een laag niveau lag. Toen gold er nog een lockdown waar vooral de non-foodsector last van had. In maart dit jaar was er geen lockdown.
Vooral de kleding- en schoenenwinkels hebben in maart fors meer omgezet dan in maart 2021. Ook de overige deelbranches in de non-food hebben meer omgezet dan een jaar eerder. Zo zetten de winkels in consumentenelektronica en witgoed 9,7 procent meer om. Dit is minder spectaculair dan de groei in februari, die 29,5 procent bedroeg.
Food
De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in maart 0,9 procent minder omzet behaald dan in maart 2021. Het verkoopvolume was 6,2 procent lager dan een jaar eerder. De omzet van de speciaalzaken lag 3,1 procent hoger, de omzet van de supermarkten 1,4 procent lager.
Bron: CBS