Sharp vervroegt productie nieuwe LCD-fabriek
Omdat de vraag naar LCD-panelen van topkwaliteit blijft stijgen, vervroegt Sharp de start van ’s werelds eerste 10e generatie LCD-fabriek met vijf maanden, naar oktober 2009.
Sharp bouwt sinds eind 2007 aan deze LCD-fabriek in Sakai, bij Osaka, in Japan. Deze nieuwe productiefaciliteit wordt de eerste fabriek die 10e generatie moederglasplaten maakt met een afmeting van negen vierkante meter (2,880 mm x 3,110 mm), 60% groter dan de moederglasplaten uit Sharp’s huidige achtste generatie LCD-fabriek, Kameyama II. Ze kunnen worden gebruikt voor de vervaardiging van bijvoorbeeld zes 60-inch of acht 50-inch LCD-panelen.
“Ondanks de wereldwijde recessie stijgt de vraag naar topkwaliteit LCD-panelen, vooral in opkomende markten zoals China. Volgens DisplaySearch zal de markt voor LCD TV’s met 17% stijgen tot ongeveer 120 miljoen toestellen in 2009. Alleen al in Europa verwachten wij een vraag van 37 miljoen toestellen, een stijging van 7% ten opzichte van vorig jaar,” aldus Hiroshi Sasaoka, CEO van Sharp Electronics Europe. “De LCD-productie van onze fabriek in Kameyama draait al op volle capaciteit. Wij hebben besloten de start van de productie van onze nieuwe fabriek in Sakai te vervroegen met vijf maanden om aan de groeiende vraag tegemoet te komen.”



