Elektro Retail Magazine

Philips voorzichtig met eigen webshops

Brand_promise_2008_RGBHoewel Philips  intussen zes eigen webshops in verschillende landen heeft, zegt de leverancier voorzichtig te zijn met uitbreiding. Distributie via de bestaande afnemers blijft voorop staan.


Saskia Maas, persvoorlichter van Philips, stelt in het Algemeen Dagblad: “We opereren uiterst voorzichtig met het openen van webwinkels. We willen onze bestaande afnemers niet voor het hoofd stoten. Het merendeel van onze producten wordt via de winkel of de website van de afnemer verkocht.” Philips wil niets zeggen over de resultaten tot nu toe van de vorig jaar geopende webshop voor Nederland.

Maas: “De webwinkel in Nederland is een proef om te kijken hoe de consument reageert, maar voorlopig is het meer een marketinginstrument.” Philips presenteerde gisteren de cijfers over het tweede kwartaal van dit jaar. Daarin werd tegen de verwachting in een winst van 45 miljoen euro geboekt.

  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon

2 reacties bij Philips voorzichtig met eigen webshops

  • [...] voorzichtig met eigen webshops – artikel Elektro Retail magazine, 14 juli [...]

  • ShopFriend

    Marktwerking: Philips versterkt en verbreed zo zijn marktpositie, dat kost andere spelers marktterrein. Kleine en middelgrote retailers “de vakspecialisten” leveren veelal een excellente service aan de consument en zijn hiermee van oudsher het gezicht en aanspreekpunt voor hun leveranciers. Dat is ook nu nog de wens van de consument, maar die wil hiervoor niet onevenredig teveel te betalen in vergelijking met de grote ketens en de lage marge webshops. Het ShopFriend . eu netwerk concept kan er voor zorgen dat de consument weer voor de “Vakspecialisten” kiest.

Je moet ingelogd zijn om reactie te kunnen plaatsen.

Lees ERM online



Nieuwsgierig naar ERM? Hierboven treft u een oudere uitgave die u helemaal online kunt lezen. Wilt u voortaan iedere maand ERM lezen? Kijk dan even op onze pagina ABONNEMENT.

Kat spelt met iPad

Deze kat haalt de hoogste score!

Heeft u ook een leuk filmpje ergens gezien? Geef het ons door en wellicht plaatsen wij het op deze site!